Oficiální stránky futsalového klubu

Závěrečný turnaj MSFL U13, U15

LIFTEX MORAVSKOSLEZSKÉ FUTSALOVÉ LIGY ŽÁKŮ U13, U15 2019 – 2020

6.turnaj, 8.2.2020, hala Vítek, Ostrava - Hrabůvka

Pořadatelem šestého závěrečného soutěžního turnaje žákovských futsalových soutěží v Moravskoslezském kraji byl klub KFV Roub Vítkovice. V kategorii U13 vítkovický Roub potvrdil herní kvalitu a opět všechny své dnešní zápasy vyhrál a zaslouženě vybojoval titul přeborníka Moravskoslezského kraje pro soutěžní sezónu 2019/2020, když celkově získal 49 bodů do tabulky. O 11 bodů méně skončil na druhém místě tým Ferramu Opava. Třetí příčka náleží futsalovému Baníku Ostrava a čtvrtá pozice pak Akademii MFKV. V kategorii U15 kraloval tým Malých Hoštic, který si nakonec o 18 bodů suverénně pohlídal první příčku a společně tak s vítkovickým Roubem U13 postupuje do červnového celostátního finále. Na druhé příčce skončil opavský Ferram a o třetí  pozici byl sveden ještě velký boj mezi vítkovickou akademií a vítkovickým Roubem. Tento souboj nakonec vyzněl lépe pro vítkovický Roub, který má sice horší skóre, ale ze 6 vzájemných zápasů 4 vyhrál a to rozhodlo o konečném umístění. Takže 3. Roub, 4. Akademie MFKV. Celkově každý tým musel odehrát 18 zápasů na 6 soutěžních turnajích. V kategorii U13 padlo 197 branek a v kategorii U15 136 branek. Nejlepším střelcem kategorie U13 se stal Martin Zemánek (KFV Roub Vítkovice) s 19 přesnými trefami. V kategorii U15 jsme pak měli tři nejlepší střelce a to Daniela Sukdola (Malé Hoštice), Matěje Hanslika (Ferram Opava) a Filipa Damka (KFV Roub Vítkovice), kteří nastříleli shodně po 13 brankách. Dnešní zápasy řídil sudí Martin Wallach. Děkujeme všem zúčastněným týmům za sportovní měření sil, trenérům a rodičům pak patří velký dík za to, že vedou děti ke zdravému způsobu života. Držme nyní palce postoupivším týmům do celostátního finále. Kandidaturu na pořadatele tohoto finále podají Malé Hoštice. Kdyby se kategorie měly rozdělit, tak za kategorii U13 vítkovický Roub. Nashledanou v soutěžní sezóně 2020/2021.

7

Střelci U13: 19 Zemánek, 18 Lyčka F., 14 Ščigel, 12 Valošek T., 11 Fubšo M., 10 Kaspřík (všichni Roub), 10 Nováček (Opava), 10 Czene (Baník)

+ - o konečném pořadí rozhodly vzájemné zápasy

Střelci U15: 13 Sukdol (Hoštice), 13 Hanslik (Opava), 13 Damek (Roub), 9 Vala (Hoštice), 6 Kašný (Opava)