SK FERRAM Opava

Oficiální stránky futsalového klubu
SK FERRAM Opava
www.skferramopava.cz

Záchranářský boj tři body nepřinesl

Záchranářský boj tři body nepřinesl

SK FERRAM OPAVA - TATRAN BARACUDA JAKUBČOVICE nad Odrou 4:4 ( 1:2 )

V nedělním v podvečeru se v opavské hale odehrála zápletka, která by se těžko dala předvídat. Bohužel utkání výrazně ovlivnilo rozhodování dvojice rozhodčích hlavně ve druhé půli, kdy rozhodčí během chvil měnili metr posuzování zákroků a během několika vteřin svými výroky vytvořili v hale naprosto nedůstojnou podívanou, na které se podíleli bohužel i samotní hráči, které lze však na obou stranách pochopit. Není divu, že po samotném konci se cítily ukřivděny obě strany.

Samotné utkání v prvním poločase nepředvádělo nickterak zajímavého a hlavně ze začátku bylo znát, že se jedná o utkání celků z chvostu druholigové tabulky. Domácí celek se snažil tvořit hru, ale kombinacím chyběla rychlost i přesnost a proto se z počátku hra zdála z obou stran hodně chaotická a odehrávala se spíše mezi brankovištěmi uprostřed palubovky. První střelu přímo na bránu bylo možné vidět ze strany Opavy až v čase 3:40 Binar, jeho pokus však skvěle zlikvidoval hostující brankář Tichánek, který trápil naše hráče po celé utkání a byl jednoznačně nejlepším hráčem zápasu. V čase 6:15 si naši hráči vytvořili první opravdou stoprocentní šanci v utkání. Po kombinaci Krčmařík, Pospěch druhý jmenovaný míjí zcela opuštěnou hostující bránu. Hosté se rovněž snaží v těchto pasážích o kombinaci, ta je však pomalá a domácí brankář Vašek byl tak stále bez vážnějšího zákroku. V utkání plné bojovnosti se začínají dostávat do tempa i hosté a první jejich šance se zrodila v čase 11:02. Hostující Molnár postupoval osamocen na Vaška, naštěstí pro opavské jeho zakončení končí mimo tyče. Z ničeho nic se tak do vedení dostávají naše barvy. V čase 12:04 z poloviny hřišti přihrává Rubý Žůrkovi, ten naráží Mičolovi jenž střelou k tyči otevírá učet utkání - 1:0. Hosté se snaží rychle reagovat, ale Chalupova dělovka míří mimo bránu. V těchto okamžicích je na palubovce k vidění řada nepřesností. Vše se mění až v čase 16:51, kdy hosté srovnávají skóre. Kunc na polovině hřiště zachytil míč a přihrávkou našel Murina, který lehoučkou tečí přeloboval padajícího Vaška - 1:1. Naši hráči se snaží zklidnit hru v těchto okamžicích a dlouhou dobu drží míč na svých nohou z čehož vyplyne šance Pospěcha. Bohužel domácí kanonýr šanci neproměnuje a do protiútoku se dostává Molnár, který příhrávkou oslovil svého spoluhráče Vavroše, který střelou z hranice desítky prostřelil padajícího Vaška a hosté rázem v čase 18:49 vedou  - 1:2. 

Před zahájením druhého poločasu se dlouze řeší, že někteří hostující hráči hrají bez dresů a bez čísel nebo s rozdílnými čísly na dresech a trenýrkách. Dvojici rozhodčích je to však úplně jedno a hostující hráči mohou v poklidu proti pravdilům dále hrát. Na druhou ligu celkem zvláštní okamžík a výsledek řešení ze strany dvojice arbitrů. 

Druhou půli zahájili výkopem domácí hráči, ale k první střele se ihned dostávají hosté. Střelu ze střední vzdálenosti však Vašek zpřehledem chytá. Druhá půle se zcela odlišuje od té první hned od jejího začátku. Hra je plná agresivity a nervozity z obou stran a špatně pískající duo rozhočích není schopno tuto situaci řešit a uklidnit případnými kartami. Dokonce se rozhodla dvojice rozhodčích úplně ignorovat jasné fauly nebo i například zakončení hostujícího hráče rukou jako při házené. Naši hráči v těchto chvílích dlouho svírají hosty přes vlastní branou, bohužel se našim hráčům nedaří prostřelit hradbu těl nebo zasahuje skvělé hostující Tichánek. V čase 26:00 se po dlouhé době dostávájí hosté k rychlému protiútoku a je z toho opět branka v naší síti. Po rychlém přechodu se tváří v tvář Vaškovi ocitají dva hostující hráči. Hrubý nahrává Schreirovi a ten překonává bezmocného Vaška - 1:3. Na palubovce to čím dál více vře. Spousta hádek a slovních výstřelů vůči rozhodčím je nyní spousta, samotní rozhodčí přecházejí i nadávky vůči vlastní osobě. Situace na palubovce je čím dál více nepřehledná. I tak se nadále snažíme ohrožovat hostující bránu, jenže pozorně bránící hosté vždy odkopnou míc do bezpečí. Chvílemi to už vypadá na naprostou beznaděj hráčů Ferramu. A tak se opět opakuje v dnešním utkání poněkolikáte nedáš dostaneš. Z hlubokého několikaminutového bloku se v čase 30:10 dostává k držení míče opětovně hostující tým a je z toho opět branka, když po rychlé narážečce propálil vše co mu stálo v cestě Hrubý - 1:4. Chvíli po inkasované brance se snaží snížit Pospěch, ale Tichánek opět předvádí fantastický zákrok. Totéž se opakuje i o pár chvil později.  V těchto chvílích by si na domácí nevsadil ani ten největší optimista. V čase 33:04 vykřesává naději pro naše barvy Mičola, když Pospěch naznačuje střelu a nádhernou nahrávkou nachází zmiňovaného Mičolu, který do odkryté brány trefuje naději - 2:4. O pár vteřin poté je to již pouze o jednu branku. V čase 33:29 Mičola oslovil nahrávkou Rubého, který rovněž dostává míč do sítě - 3:4. Opavští jsou jako v tranzu a svého soupeře mačkají a dobývají hostující bránu. Hosté chvílemi neví kam dříve skočit a jen na střídačce marně máchají rukama nad výroky rozhodčích. Ferram vysoko presuje hostující rozehrávku. Hostující obránce špatnou nahrávkou dostává pod tlak svého brankáře Tichánka, který již není schopen rozehrát, míče se zmocňuje Mičola, který přihrává na Krčmaříka, který ještě posouvá míč Pospěchovi, který pumelicí z bezprostřední blízkosti srovnává stav utkání na 4:4. Domácím se podařilo vstřelit tři branky během 80 vteřin. Poté drtivý tlak ze strany Opavy lehce opadá a hosté si mohou konečně oddechnout a držet míč, nic zásadního však nevymýšlejí. Po dlouhém nákopu se k hlavičce dostává Žurek a jeho oblouček jen těsně míjí hostující bránu. V těchto okamžicích již není v hale chvílemi nic slyšet, jak na hřišti probíhají neustále hádky a diskuze mezi hráčemi a rozhodčími, kteří v jeden okamžik dovedou stejné zákroky posuzovat různorodě na obou stranách. V čase 37:07 vysílá pumelici na Tichánka Binar, ten je ovšem opět připraven a skvěle vyráží na rohový kop. Obrovskou šanci na rozhodnutí mají naši hráči v čase 38:04, kdy ve své přiležitosti Binar nastřeluje tyč a odražený míč se Mičolovi nepovedlo ze strany dostat do prázdné svatyně hostí. V čase 38:45 nastřelují tyč i hosté, autorem střely byl hostující špílmachr Michálek. Domácí se ještě snaží rozhodnout, ale jejich pokusy míří nad bránu. Je k vidění dramatický závěr utkání. V čase 39:29 jdou do rychlého útoku hosté. Domácí Mičola brání Michálka, který se kolem něj otáčí a Mičola jej fauluje. Je pískán faul a hosté se dožadují červené karty. Po oddechovém čase hosté naštěstí svůj signál nezvladli a ani neohrozili naši bránu. Infarktový závěr však nastává  v čase 39:55. Pět vteřin před koncem vyhahuje dlouhý míč Vašek na perimetr Pospěchovi. Tomu rozdhočí píská faul a jelikož se jedná o šestý týmový faul, hosté zahrávají desítku. V těchto okamžicích se dlouho nehraje, jelikož domácí hráči se k hlavnímu rozhodčímu seběhli jako supi a poprávu se dožadují odvolání verdiktu. Neskutečné co si v tomto okamžiku rozhodčí dovolil písknout, zvláště když se ohlédneme za celým utkáním a řízením zápasu ze strany rozhodčích. Vašek hodně snižuje střelecký úhel hostujícímu hráči zahrávající desítku a ten svůj pokus střílí mimo tři tyče. A opět se opakuje celá situace. Vašek vyhazuje dlouhý míč na Pospěcha. Ten je zcela evidentně držen a sražen k zemi. Nyní však rozhodčí dělá, že se nic nestalo a faul hostům nepíská, v této situaci se jedná o šestý faul a desitku, navíc o faul v brankovišti a tudíž vylepšenou situaci v podobě penalty. Utkání tak končí nerozhodným výsledkem 4:4. Po konci utkání se na palubovce ještě dlouho diskutuje, ale to už na podobně výsledku nic změnit nemůže.

 

Branky:

13´ Mičola ( Žůrek ), 34´ Mičola ( Pospěch ), 34´ Rubý ( Mičola ), 35´ Pospěch ( Krčmařík Lukáš ) - 17´ Murín ( Kunc ), 19´ Vavroš ( Molnár ), 26´ Schreier ( Hrubý ), 31´ Hrubý ( Kunc )

Rozhodčí: Kolář Jaroslav, Slanina Tomáš, delegát svazu: Pivovarčík Miroslav

Sestava SK FERRAM OPAVA: Vašek ( Hudeček ) - Žůrek David, Majewski, Šimeček, Rubý, Tůma, Binar, Mičola, Krčmařík Lukáš, Pospěch.

Sestava Baracuda Jakubčovice n. Odrou: Tichánek - Hrubý, Murin, Vavroš, Molnár Kamil, Kunc, Schreier, Chalupa, Molnár David, Michálek.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Nejbližší narozeniny

17.07.2022 Lukáš Hudeček (23)
01.08.2022 Vojtěch Šimeček (22)
11.08.2022 Jiří Vrána (21)
12.08.2022 Kryštof Kurka (22)
12.09.2022 Ondřej Bitomský (22)

Najdete nás na Facebooku

Apram Aerospace s.r.o. Statutární město Opava Moravskoslezský kraj FERRAM a.s. Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 4531
Posledních 30 dnů: 18 | Posledních 7 dnů: 5 | Poslední den: 1

© 2022 SK FERRAM Opava | Všechna práva vyhrazena | tumamirek@volny.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne