SK FERRAM Opava

Oficiální stránky futsalového klubu
SK FERRAM Opava
www.skferramopava.cz

Hráči A týmu zazářili ve statistikách v rámci celého ročníku druhé ligy

Hráči A týmu zazářili ve statistikách v rámci celého ročníku druhé ligy

V před nedávno skončené druhé futsalové lize, ve které se opavští hráči objevili opětovně po dlouhých deseti letech, zanechali stopu i naši hráči.

 

 

A to i přesto, že jsme se po celou sezónu pohybovali v dolních patrech tabulky. O to cennější je postavení v některých statistikách v rámci celého ročníku.

Ve střelcích s velkým odstupem kraloval Lukáš Merkl z postupujícího Vysokého Mýta, když nastřílel 45 branek. Neztratil se ani náš Zbyněk Pospěch, který i přes nemalý počet absencí se umístil na dělenném 6.-7. místě s 19. brankami. Druhým nejlepším střelcem Ferramu byl se 14. brankami Tomáš Mičola a třetí s 11. brankami Patrik Rubý. 

Rovněž v asistencích naši hráči atakovali nejvyšší patra. Na 8. místě v rámci celé soutěže se umístil Patrik Rubý s 15. asistencemi a hned o místo pod ním na 9. místě s 13. asistencemi zakončil sezónu Tomáš Binar. Třetí v rámci klubu byl Zbyněk Pospěch s 9. asistencemi. Nejlepším hráčem s počtem asistencí celé soutěže se stal jesenický Jan Vavrač, když připravil svým spoluhráčům 24. gólových příležitostí. 

Kanadskému bodování kraloval Třinecký Lukáš Baron, který s 54 body za 36 branek a 18 asistencí porazil o jediný bod Lukáše Merkla z Vysokého Mýta. Na krásném 9. místě se umístil náš Zbyněk Pospěch s 28 body za 19 branek a 9 asistencí. 

Za zmínku stojí i celkový počet branek v soutěži. Celkem padlo 1074 branek, což dělá průmar 9,8 branek na jedno utkání, což svědčí o tom, že se diváci na utkáních nenudili. Co musíme zmínit je fakt, že na druhou ligu oproti divizi nechodili diváci a hrálo se v komorních kulisách. Výjimkou byl akorát Gamaspol Jeseník, kde byl každý zápas vyprodán a sledovalo jej 440 permanentkářů. Klobouk dolů !!! 

I když neradi, tak musíme rovněž zmínit, že nejslabším článkem celé druhé ligy byly výkony rozhodčích. Samozřejmě našli bychom výjimky a opravdu byly, ale většinu zápasu výrazně pánové v černém ovlivnili a to v negativním slova smyslu ať na jednu či druhou stranu a zápasy tak byly zbytečně vyhrocené. Je to smutné, když jsou to jediní placení činovníci a výkony jsou na úrovni okresu. Když k tomu přidáme zbytečnou placenou účast delegátů, je to černá kaňka na právě skončené druholigové sezóně. 

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Nejbližší narozeniny

10.06.2022 Jiří Schneider (27)
21.06.2022 Radek Režnar (22)
17.07.2022 Lukáš Hudeček (23)
01.08.2022 Vojtěch Šimeček (22)
11.08.2022 Jiří Vrána (21)

Najdete nás na Facebooku

Apram Aerospace s.r.o. Statutární město Opava Moravskoslezský kraj FERRAM a.s. Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 4505
Posledních 30 dnů: 27 | Posledních 7 dnů: 6 | Poslední den: 0

© 2022 SK FERRAM Opava | Všechna práva vyhrazena | tumamirek@volny.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne